whisky proeverijen

De wereld van single malt whisky is bijzonder veelzijdig – en dat geldt ook voor onze whiskyproeverijen in Gronau. Met steeds wisselende thema’s besteden we aandacht aan herkomst, productie, vatrijping en aroma’s, aan fruitige, rokerige of lang gerijpte whisky’s, bijzondere bottelingen en telkens weer nieuwe smaken om te ontdekken.

Daarbij geldt ons motto: Proeven is de beste manier om te ontdekken. We proeven samen, vergelijken verschillende whisky’s en vertellen op een leuke en begrijpelijke manier meer over whisky. Afhankelijk van het thema zijn onze whiskyproeverijen geschikt voor zowel beginners als ervaren whiskyliefhebbers. Deelname is mogelijk vanaf 18 jaar; in de regel gaan de proeverijen door vanaf 10 deelnemers.

Actuele data, prijzen en alle verdere informatie over onze whiskyproeverijen en andere evenementen vindt u in onze evenementenkalender.

Hieronder vindt u een selectie uit ons programma van whiskyproeverijen.

Whisky Tasting Single Malts 1

Single Malts No.1

De perfecte kennismaking met de wereld van single malt whisky.

Wilt u single malt whisky leren kennen en ontdekken welke smaken het beste bij u passen? Dan is deze whiskyproeverij een perfect begin.

Onder het motto ‘Proeven is de beste manier om te ontdekken’ proeven we samen vijf verschillende single malt whisky’s (elk 2 cl). U zult merken hoe verrassend veelzijdig whisky kan zijn – van zacht en fruitig tot krachtig en rokerig.

Tussen het proeven door vertellen we op een leuke en begrijpelijke manier meer over de geschiedenis, productie en herkomst van single malt whisky. Wat maakt een whisky eigenlijk tot een single malt? Welke invloed hebben de grondstoffen, de distillatie en de rijping op het vat? En waarom kunnen whisky’s uit verschillende regio’s zo anders smaken?

Geen droge theorie dus, maar proeven, vergelijken en ontdekken. Voorkennis heeft u niet nodig – nieuwsgierigheid is genoeg!

Geschikt voor: beginners en iedereen die meer over whisky wil ontdekken en leren.

Deelnamekosten: 39,50 € per persoon.

Data & aanmelding: 09-10-2026 / 23-01-2027

Ankündigung Whisky tasting im whisky & cigar salon in Gronau "stricty 18"

Strictly 18!

Alleen 18-plussers – ontdek de wereld van lang gerijpte whisky.

18 jaar op het vat – wat doet zo’n lange rijping eigenlijk met een whisky? Tijdens onze whiskyproeverij ‘Strictly 18!’ draait alles om lang gerijpte whisky en de boeiende vraag hoeveel invloed tijd en vat hebben op aroma en smaak.

We proeven samen vijf verschillende whisky’s die allemaal minimaal 18 jaar hebben gerijpt (elk 2 cl). U ontdekt hoe verschillend zo’n lange vatrijping kan uitpakken. Want 18 jaar op het etiket betekent zeker niet dat deze whisky’s ook hetzelfde smaken.

Tussen het proeven door vertellen we op een leuke en begrijpelijke manier meer over leeftijd, vatrijping en age statements. Wat gebeurt er tijdens 18 jaar rijping op het vat? Welke invloed hebben het type vat en wat er eerder in heeft gezeten? Wat zegt de leeftijd op een whiskyfles eigenlijk? En misschien wel de interessantste vraag: is een oudere whisky automatisch ook een betere whisky?

Het draait dus om proeven, vergelijken en ontdekken. ‘Strictly 18!’ laat zien wat een lange rijping kan doen – en waarom de leeftijd van een whisky interessant is, maar zeker niet het hele verhaal vertelt.

Geschikt voor: whiskyliefhebbers met enige ervaring en iedereen die wil ontdekken welke invloed een lange vatrijping op whisky heeft.

Deelnamekosten: € 49,50 per persoon.

Data & aanmelding: 11-12-2026 / 05-03-2027

Ankündigung Whisky tasting im whisky & cigar salon in Gronau "smoke & peat"

smoke & peat

Rook & turf – ontdek de rokerige kant van whisky

Rokerig, geturfd, kruidig – en soms verrassend anders. Tijdens onze whiskyproeverij ‘Smoke & Peat’ draait alles om whisky’s waarin rook en turf een bijzondere rol spelen.

We proeven samen vijf verschillende rokerige en geturfde whisky’s (elk 2 cl). U ontdekt hoe veelzijdig deze whisky’s kunnen smaken. Want rook is zeker niet altijd hetzelfde: de aroma’s kunnen krachtig en aards zijn, droog en kruidig, maar ook verrassend zacht en complex.

Tussen het proeven door vertellen we op een leuke en begrijpelijke manier meer over turf, rook en de productie van peated whisky. Hoe komt die rokerige smaak eigenlijk in de whisky? Welke rol speelt turf bij het mouten van de gerst? Waarom smaakt niet iedere geturfde whisky hetzelfde? En wat zegt het fenolgehalte – vaak aangegeven in ppm – eigenlijk over de uiteindelijke smaak in het glas?

Natuurlijk draait het ook hier vooral om proeven, vergelijken en ontdekken. U ervaart zelf hoe verschillend rook- en turfaroma’s kunnen zijn en hoe ze samengaan met de andere smaken en aroma’s in de whisky.

Smoke & Peat is geen proeverij voor beginners. Enige ervaring met whisky is aan te raden – en natuurlijk vooral nieuwsgierigheid naar de rokerige en geturfde kant van whisky.

Deelnamekosten: 42,50 € per persoon.

Data & aanmelding: 14-11-2026

Whisky Tasting auf Fassstärke im whisky & cigar salon.

cask strength

Whisky op vatsterkte – intens, vol aroma en verrassend veelzijdig

Wat betekent ‘Cask Strength’ eigenlijk – en waarom worden sommige whisky’s gebotteld met ruim meer dan 50% alcohol? Tijdens deze whiskyproeverij draait alles om whisky op vatsterkte en de bijzondere rijkdom aan aroma’s van deze krachtige bottelingen.

We proeven samen vijf verschillende whisky’s die allemaal op vatsterkte zijn gebotteld (elk 2 cl). U ontdekt hoe intens en veelzijdig Cask Strength whisky kan smaken – en waarom een hoger alcoholpercentage zeker niet alleen maar ‘sterker’ betekent.

Natuurlijk proberen we ook uit wat een paar druppels water met de whisky doen. Hoe veranderen geur en smaak? Welke aroma’s komen ineens sterker naar voren? U ervaart het direct in het glas en ontdekt waarom juist bij Cask Strength whisky experimenteren met een beetje water zo interessant kan zijn.

Tussen het proeven door vertellen we op een leuke en begrijpelijke manier meer over vatsterkte, alcoholpercentage, rijping en botteling. Wat betekent Cask Strength precies? Gaat zo’n whisky inderdaad rechtstreeks vanuit het vat de fles in? Waarom verschillen de alcoholpercentages per botteling? 

Enige ervaring met whisky is voor deze proeverij een voordeel.

Deelnamekosten: €47,50 per persoon.

Data & aanmelding: 24-10-2026 / 27-03-2027

Ankündigung Whisky-Tasting "Cigar & Single Malt" im whisky & cigar salon Gronau

Cigar meets Single Malt

Twee sigaren. Vier whisky’s. En de interessante vraag: wat past bij elkaar?

Welke whisky past bij welke sigaar? Die vraag krijgen we in de salon regelmatig. Een algemeen passend antwoord is er eigenlijk niet – en juist dat maakt het samenspel van whisky en sigaar zo interessant.

Tijdens ‘Cigar meets Single Malt’ brengen we een gezellige avond door met twee zorgvuldig gekozen sigaren en vier verschillende single malt whisky’s. Bij iedere sigaar proeven we na elkaar twee whisky’s en ervaren we direct hoe verschillend de combinaties kunnen uitpakken.

Want bij pairing gaat het niet simpelweg om het combineren van een krachtige whisky met een krachtige sigaar. Zoetheid, kruidigheid, fruitige tonen, hout, rook of romige aroma’s kunnen elkaar aanvullen en versterken, maar ook voor een interessant contrast zorgen. Soms verandert de sigaar hoe u de whisky ervaart – en soms smaakt ook de sigaar na een slok whisky ineens anders.

Daarbij is ‘Cigar meets Single Malt’ bewust geen pairing-workshop. De sigaren, de whisky’s, het samen proeven en een ontspannen avond met andere sigarenliefhebbers staan centraal.

Geschikt voor: sigarenrokers met interesse in whisky, whiskyliefhebbers die graag van een goede sigaar genieten.

Deelnamekosten: € 52,50 per persoon.

Data & aanmelding: 27-11-2026

Ankündigung Whisky tasting im whisky & cigar salon in Gronau "morrison mac-talla"

Morrison Mac-Talla

Islay in het glas

Islay staat bekend om zijn rokerige whisky’s – maar dit Schotse whiskyeiland heeft qua smaak veel meer te bieden. Tijdens onze Mac-Talla whiskyproeverij richten we ons volledig op de bottelingen van Morrison Scotch Whisky Distillers en ontdekken we aan de hand daarvan verschillende kanten van Islay.

Mac-Talla betekent ‘echo’ in het Schots-Gaelisch. Achter de serie staat de familie Morrison, die al meerdere generaties nauw verbonden is met de Schotse whiskywereld en in het bijzonder met Islay. Als onafhankelijke bottelaar selecteert Morrison whisky’s en vaten en brengt deze onder andere onder de naam Mac-Talla op de markt.

We proeven samen vijf verschillende Mac-Talla Islay Single Malt whisky’s (elk 2 cl). Daarbij gaat het om het vergelijken van de whisky’s: hoe verschillend kan Islay binnen één serie bottelingen smaken? Welke rol spelen herkomst, vatselectie en rijping, alcoholpercentage en het maritieme karakter van het eiland – en hoe verschillend interpreteert Mac-Talla de typische Islay-stijl?

Tussen het proeven door vertellen we op een leuke en begrijpelijke manier meer over Islay, onafhankelijke bottelaars en de selectie en rijping van whisky. Wat is het verschil tussen een onafhankelijke bottelaar en een distilleerderij? Waar komen de whisky’s vandaan als de naam van de distilleerderij niet op het etiket staat? 

Geschikt voor: whiskyliefhebbers met enige ervaring, Islay-fans en iedereen die onafhankelijke bottelingen en de verschillende kanten van Islay whisky beter wil leren kennen.

Deelnamekosten: € 45,00 per persoon

Data & aanmelding: 05-02-2027